Wydarzenia > Aktualności
18-03-10
Rozprawa administracyjna przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej S-17 Wyszków - granica województwa lubelskiego dla odcinka od węzła Lubelska do obwodnicy Garwolina

Dnia 17.03.2010r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku odbyła się rozprawa administracyjna otwarta dla społeczeństwa przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej S-17 Wyszków - granica województwa lubelskiego dla odcinka od węzła Lubelska do obwodnicy Garwolina.

 

 

Rozprawę poprowadziła Aleksandra Atłowska Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska.
Przedstawiony został program spotkania oraz dotychczasowy przebieg postępowania administracyjnego zmierzający do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.

 

Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski powitał zgromadzonych mieszkańców. Zwrócił uwagę na to, iż spotkanie zorganizowane było w celu bezpośredniego przekazania uwag do projektu. Podkreślił, że nie ma idealnego wariantu przebiegu trasy, wybrany będzie ten, który okaże się najkorzystniejszy pod względem ekonomicznym ale i środowiskowym.

 

Projektanci z firmy „Eurostrada" Sp. z o.o. szczegółowo omówili przebieg planowanej trasy pod względem rozwiązań komunikacyjnych i środowiskowych.

 

Kolejnym etapem rozprawy była dyskusja, w której zabrało głos 29 osób. Pytania oraz wnioski dotyczyły rozwiązań komunikacyjnych oraz kwestii uwarunkowań środowiskowych planowanej trasy.

 

Rozprawę zakończono odczytaniem i podpisaniem protokołu.